Чи можна надіслати заяву до суду дистанційно?

Варто звернути увагу на те, що сьогодні, нажаль, рівень довіри до судової влади у громадян нашої країни дуже низький. У більшості випадків, громадяни просто бояться звертатися до суду за реалізацію та поновленням своїх порушених прав, оскільки вважають, що без грошей цього зробити не можна. Однак, на сьогоднішній день в процесі створення нова судова система України, яка гарантує справедливий та неупереджений судовий розгляд будь-якої справи. Отже, кожна особа в відповідності до Конституції України має повне право звертатися до суду за захистом свої порушених прав. Тому, якщо склалася будь-яка негативна ситуація у Вашому житті, не слід нехтувати неї та залишати усе як було – треба боротися та поновлювати свої права.

Як це зробити? Перше, що необхідно знати кожному, це те, що у теперішній час кожна особа може самостійно підготувати та подати відповідний позов до суду, не звертаючись за допомогою до адвокатів або інших спеціалістів в області права. Для цього слід знайти відповідні шаблони документів та скласти позов на їх основі. Крім того, дуже швидко та недорого можна оформити будь-який позов на сайті https://pozovdosudu.com.ua/, де кожному надаються гарантії правильного складання позовів будь-якої складності.

Якщо ж ви вирішили самостійно скласти позов та подати його до суду, Вам необхідно знати наступне:

  1. До юрисдикції якого суду відносить спір, що виник у Вас. Отже, до місцевого суду за місцем знаходження відповідача (за загальним правилом) подаються практично усі позови, окрім тих, що зазначені далі. До окружного адміністративного суду (до округу за місцем проживання відповідача) – позови та скарги на рішення органів державної влади. До господарського суду – позови, в яких обидві стороні є суб’єктами господарювання.
  2. Необхідно правильно скласти позовну заяву та додати до неї всі документи (докази), які її обґрунтовують.
  3. Подати безпосереднього до суду. Позов, додатки до нього та копії подаються у відповідності до кількості відповідачів та третіх сторін у справі. У канцелярії обов’язково повинні поставити відмітку про те, що вказаний позов з усіма додатками у Вас прийняли.

Необхідно зазначити, що позов до суду можливо також подати дистанційно. Як це робиться? На сьогодні у відповідності з новим діючим законодавством, позов можливо подати дистанційно двома способами:

  1. Шляхом надсилання позову та додатків до нього поштою рекомендованим листом с повідомлення про вручення. Також, краще додати до нього лист-вкладення з описом усіх документів.
  2. Шляхом програми «Електронний суд». Це нововведення, завдяки якому на теперішній час усі документи до суду можливо подавати за допомогою електронної пошти, також дистанційно.

Отже, кожний самостійно обирає шлях, яким він буде йти від початку подачі позову до суд до вирішення справи по суті.

 
Статья прочитана 488 раз(a).
 
Еще из этой рубрики:
.
Архивы
Наши партнеры
Нету.
Читать нас
Связаться с нами